Om oss

  • Maritim Motor AS ble stiftet i 1995 ved solstrand sine lokaler. I 2010 flyttet vi inn i nytt bygg på Trohaugen 25 på Vik i Tomrefjord for å utvide kapasiteten vår.

    I 2020 så flytter vi igjen grunnet behov for større plass, nytt lokale sto klart April 2020 på Trohaugen 7.
    Per August 2020 er vi 32 ansatte som jobber opp mot skipsverft, fergenæringen, offshore og fiskebåt/brønnbåt-flåten.

    Utfører alt av montering oppretting innen reparasjon, nybygg, samt service og vedlikehold på Yanmar Large Engines og Mitsubishi Diesel og Gass motorer verden rundt.
    Vi er en av landets største på Mitsubishi Gas og Diesel Marine og er hovedleverandør for SKF Vibracon.

    Vi satser høyt på fleksibilitet og god service, og våre arbeidere har høy kompetanse innen laseroppretting, montering av propeller, gir HVM og aksellinjer.

    I 2014 ble vi SKF Certified Service Provider og Achilles JQS Qualified.

    Vi gikk inn i samarbeid med Yanmar Europe i 2015 som Large Engines Service partnere og deleleverandør. Opparbeidet oss et stort lager med deler til alle motorene.

    Vi leverer alt av Yanmar World Wide ink service og vedlikehold.

    Har opparbeidet oss stor kompetanse innen Yanmar Medium Speed og Mitsubishi Marine og gass.

    For deler kontakt parts@maritim-motor.no

    Er landets eneste Woodward og Europa regulator verksted med testbenker med autorisert personell.

    Kontakt info: governor@maritim-motor.no

    Eget Turboverksted som balanserer turboer fra 0,3 kg til 30 kg rotorer, ABB, KBB, MAN, VTR, Mitsubishi+++

  • Epost

  • Adresse

    Maritim Motor AS
    Trohaugen 7
    N-6393 Tomrefjord, Norway
    +47 71 18 22 70

Ansatte

Navn Tittel Epost Telefon
Ronny Vik Adm Dir/CEO ronny@maritim-motor.no 95195425
Åge Vidar Skavnes Sales manager age.vidar@maritim-motor.no 91308858
Stian Lid Parts Sale Yanmar parts@maritim-motor.no

stian@maritim-motor.no

90793245
Christoffer Kjersem Regulator Formann christoffer@maritim-motor.no

governor@maritim-motor.no

45075457
Tor Inge Skogvoll Parts Sale Mitsubishi tor.inge@maritim-motor.no

parts@maritim-motor.no

95473917
Lene Wenaas Sekretær/Økonomi lene@maritim-motor.no  
Finn Kåre Skjegstad Montør/Regulator tekniker finn.kaare@maritim-motor.no 90629695
Knut Erik Lien Service Sjef/Engineer Senior knut.erik@maritim-motor.no 91135529
Patrick Limås Montør patrick@maritim-motor.no 91123641
Ronny Arntsen Montør/Service Engineer ronny.arntsen@maritim-motor.no 97703057
Stein Rune Gabrielsen Montør stein.rune@maritim-motor.no 91819480
Joep Ligthart Motor lærling joep@maritim-motor.no 98158474
Sindre Bø Service Engineer sindre@maritim-motor.no 92836414
Roy Egil Vik Montør formann roy.egil@maritim-motor.no 41405826
Geir Gjerde Service Engineer Senior geir@maritim-motor.no 99725537
Andreas Sivertsen Montør andreas@maritim-motor.no 47637625
Hans Mathias Bjering Service Engineer hans.mathias@maritim-motor.no 95444137
Ivar Selnes Montør/Hjelpearbeider ivar@maritim-motor.no 90947748
Tommy Stokkeland Service Engineer tommy@maritim-motor.no 91832247
Elias Breivik Finnøy Motor lærling elias@maritim-motor.no 48127446
Erik Thorstensen Service Engineer erik@maritim-motor.no 47398255
Martin Vik Montør/Hjelpearbeider martin@maritim-motor.no 95409701
Jan Terje Knutsen Montør/Hjelpearbeider jan.terje@maritim-motor.no 91738772
Joachim Gjerde Montør/Hjelpearbeider joachim@maritim-motor.no 94241092
Stian Slutås Montør/hjelpearbeider stian.slutaas@maritim-motor.no 45168664
Ruben Gimmestad Emblem Montør ruben@maritim-motor.no 97665261
Erik Buås Hansen Montør erik.hansen@maritim-motor.no 93425251