Om oss

  • Maritim Motor AS ble stiftet i 1995 ved solstrand sine lokaler. I 2010 flyttet vi inn i våre nyoppreiste bygg på Trohaugen Indistriområde på Vik i Tomrefjord for å utvide kapasiteten vår.
    Per oktober 2018 er vi 29 ansatte som jobber opp mot skipsverft, fergenæringen, offshore og fiskebåt-flåten. Utfører alt av montering oppretting innen reprasjon, nybygg, service og vedlikehold på Yanmar Large Engines og Mitsubishi Diesel og Gass motorer verden rundt.
    Vi er en av landets største på Mitsubishi Gas og Diesel Marine og er hovedleverandør for SKF Vibracon.

    Vi satser høyt på fleksibilitet og god service, og våre arbeidere har høy kompetanse innen laseroppretting, montering av propeller, gir HVM og aksellinjer.

    I 2014 ble vi SKF Certified Service Provider og Achilles JQS Qualified.

    Vi gikk inn i samarbeid med Yanmar Europe i 2015 som Large Engines Service partnere og deleleverandør.
    Vi leverer alt av Yanmar World Wide ink service og vedlikehold.

    For deler kontakt parts@maritim-motor.no

    Er landets eneste Woodward og Europa regulator verksted med testbenker.

    Kontakt info Governor@maritim-motor.no

    Har eget Turboverksted som balanserer turboer fra 0,3 kg til 30 kg rotorer, ABB, KBB, MAN, VTR, Mitsubishi+++

  • Epost

  • Adresse

    Maritim Motor AS
    Trohaugen
    N-6393 Tomrefjord, Norway
    +47 71 18 22 70

Ansatte

Navn Tittel Epost Telefon
Ronny Vik Adm Dir/CEO ronny@maritim-motor.no 95195425
Åge Vidar Skavnes Sales manager age.vidar@maritim-motor.no 91308858
Christian Nakken Montør christian@maritim-motor.no 90745849
Verksteds mail felles verksted@maritim-motor.no
Sveinung Hestmark Montør/Formann sveinung@maritim-motor.no 95195424
Lene Wenaas Sekretær/Økonomi lene@maritim-motor.no
Finn Kåre Skjegstad Montør finn.kaare@maritim-motor.no 90629695
Knut Erik Lien Service Sjef/Engineer Senior knut.erik@maritim-motor.no 91135529
Patrick Limås Montør patrick@maritim-motor.no 91123641
Ronny Arntsen Montør/Service Engineer ronny.arntsen@maritim-motor.no 97703057
Stein Rune Gabrielsen Montør stein.rune@maritim-motor.no 91819480
Tomas Ragnarsson Service Engineer tomas@maritim-motor.no 97544987
Sindre Bø Service Engineer sindre@maritim-motor.no 92836414
Roy Egil Vik Montør formann roy.egil@maritim-motor.no 41405826
Geir Gjerde Service Engineer Senior geir@maritim-motor.no 99725537
Andreas Sivertsen Montør andreas@maritim-motor.no 47637625
Hans Mathias Bjering Service Engineer hans.mathias@maritim-motor.no 95444137
Ivar Selnes Motor lærling ivar@maritim-motor.no 90947748
Tommy Stokkeland Montør/Service Engineer tommy@maritim-motor.no 91832247
Stian Lid Parts Sales Manager stian@maritim-motor.no 90793245
Aleksander Jenssen Montør/Hjelpearbeider aleksander.jenssen@maritim-motor.no 41161716
Jan Terje Knutsen Montør/Hjelpearbeider jan.terje@maritim-motor.no 91738772
joachim Gjerde Montør/Hjelpearbeider joachim@maritim-motor.no 94241092
Mathieu Steketee Automasjonslærling mathieu@maritim-motor.no 90957553
Ruben Gimmestad Emblem Montør ruben@maritim-motor.no 97665261
Parts ordre parts@maritim-motor.no