Om oss

  • Maritim Motor AS ble stiftet i 1995 ved Solstrand sine lokaler. I 2010 flyttet vi inn i våre nyoppreiste bygg på Trohaugen indistriområde på Vik i Tomrefjord for å utvide kapasiteten vår.
    Per i november 2016 er vi 20 ansatte som jobber opp mot skipsverft, fergenæringen, offshore og fiskebåt-flåten.
    Vi utfører alt av montering og oppretting innen reprasjon og nybygg.
    Utfører service og vedlikehold på Yanmar og Mitsubishi Diesel/Gass motorer World Wide.

    Vi er en av landets største innen Mitsubishi Gas og Diesel Marine og er hovedleverandør for Vibracon.
    Vi satser høyt på fleksibilitet og god service, og våre arbeidere har høy kompetanse innen laseroppretting, montering av propeller, gir HVM og aksellinjer.

    I 2014 ble vi SKF Certified Service Provider og Achilles JQS Qualified.

    Vi gikk inn i samarbeid med Yanmar Europe i 2015 som Large Engines Service partnere og deleleverandør.
    Vi leverer alt av Yanmar World Wide.

  • Epost

  • Besøksadresse

    Maritim Motor AS
    Trohaugen
    N-6393 Tomrefjord, Norway
    +47 71 18 22 70

Ansatte

Navn Tittel Epost Telefon
Ronny Vik Administrerende direktør ronny@maritim-motor.no +47 95195425
Åge Vidar Skavnes Salgs sjef age.vidar@maritim-motor.no +47 91308858
Christian Nakken Montør christian@maritim-motor.no +47 90745849
Sveinung Hestmark Montør sveinung@maritim-motor.no +47 95195424
Lene Wenaas Sekretær/Økonomi lene@maritim-motor.no +47 48224667
Eddie Bjerkevoll Service Engineer Senior eddie@maritim-motor.no +47 91733046
Finn Kåre Skjegstad Montør finn.kaare@maritim-motor.no +47 90629695
Knut Erik Lien Service Sjef/Engineer Senior knut.erik@maritim-motor.no +47 91135529
Patrick Limås Montør patrick@maritim-motor.no +47 91123641
Ronny Arntsen Montør/Service Engineer ronny.arntsen@maritim-motor.no +47 97703057
Stein Rune Gabrielsen Montør stein.rune@maritim-motor.no +47 91819480
Tomas Ragnarsson Service Engineer tomas@maritim-motor.no +47 97544987
Sindre Bø Service Engineer sindre@maritim-motor.no +47 92836414
Roy Egil Vik Montør formann roy.egil@maritim-motor.no +47 41405826
Geir Gjerde Service Engineer Senior geir@maritim-motor.no +47 99725537
Andreas Sivertsen Montør andreas@maritim-motor.no +47 47637625
Hans Mathias Bjering Motor lærling hans.mathias@maritim-motor.no +47 95444137
Ole Ness Montør/Service Engineer ole@maritim-motor.no +47 97099045
Ivar Selnes Motor lærling ivar@maritim-motor.no +47 90947748
Tommy Stokkeland Montør/Service Engineer tommy@maritim-motor.no +47 91832247
Aleksander Fiksdal Automasjonsmekaniker aleksander@maritim-motor.no +47 93245505